6-8.12.2019 Jubileusz

W ramach obchodów 40 lecia istnienia Muzeum Zabawek i Zabawy serdecznie zaprasza:

6 XII 2019

W dzień 40. rocznicy otwarcia Muzeum Zabawek i Zabawy na wszystkie wystawy wstęp wolny.

Urodzinowo-mikołajkowy prezent obowiązuje także w Muzeum Laurensa Hammonda.

Od 6. grudnia dostępna będzie wystawa w holu Muzeum Zabawek i Zabawy „Z kart historii Muzeum Zabawek i Zabawy”

godz. 17.00 – wernisaż wystawy pt. „Zatkało kakao? Kreatywny przemysł zabawkarski i dzieciństwo w PRL-u” (Muzeum Zabawek i Zabawy, pl. Wolności 2)

godz. 18.30 – koncert zespołu HIGHWAY (sala im. Andrzeja Zielińskiego, Muzeum Laurensa Hammonda, ul Kościuszki 13, bilety-10 zł)

7 XII 2019

godz. 12.00 – uroczyste wręczenie nagród IV edycji konkursu „Książka przyjazna dziecku”,

(sala im. Andrzeja Zielińskiego, Muzeum Laurensa Hammonda)

godz. 14.00 – koncert zespołu Lay D Funk (sala im. Andrzeja Zielińskiego, Muzeum Laurensa Hammonda, bilety-10 zł)

8 XII 2019

godz. 18.00 – koncert Grzegorza Kapołki (sala im. Andrzeja Zielińskiego, Muzeum Laurensa Hammonda, bilety -10 zł)

Patronat honorowy:
Patronat medialny:


Sponsorzy:
Współpraca:

23.11.2019 Misiolubni na słodko

Jak co roku 25 listopada obchodzimy wyjątkowe święto naszych pluszowych przyjaciół. Z tej okazji Muzeum Zabawek i Zabawy wspólnie z Magią Karmelu przygotowało specjalne atrakcje dla wszystkich miłośników pluszaków.

Warsztaty odbędą się w Aptece Wyobraźni 23 listopada w godzinach od 11:00 do 13:00. Koszt udziału to 10 zł od osoby. Do świętowania zapraszamy wszystkich, mały i dużych misiolubnych.

Zaczynamy od poszukiwań pochowanych w Muzeum elementów tajemniczej układanki, która kryje w sobie pewną niezwykłą historię. Następnie wszyscy wybierzemy się do Apteki Wyobraźni, gdzie na każdego misiolubnego będą czekały materiał służące do wykonania misiowej pamiątki, która będzie przypominała im o tym wyjątkowym dniu. Oprócz dobrej zabawy będzie to świetny sposób na ćwiczenie swoich umiejętności manualnych. A na zakończenie każdy uczestnik otrzyma jak to mawiał jeden z najbardziej znanych misiów świata: Kubuś Puchatek „małe co nie co”.

.

19.10.2019 – Szalone laboratorium zagadek

W sobotę 19 października 2019r. od 11.00 do 13.00 w Aptece Wyobraźni odbędą się rodzinne warsztaty pod tytułem „ Szalone laboratorium zagadek” . Tym razem na uczestników czeka szalony naukowiec, który przygotował niesamowitą mieszankę wybuchową. Szyfry, zagadki, kody to tylko część atrakcji, które czekają na uczestników. Czy podołasz temu wyzwaniu? Przyjdź i zmierz się ze swoją kreatywnością, spostrzegawczością i logicznym myśleniem.
Zapraszamy!
Cena biletu: 6 zł/os.
Prosimy o wcześniejszą rezerwację pod nr tel. 41 34 33 715

27-28.09 – WEEKEND SENIORA Z KULTURĄ

Muzeum Zabawek i Zabawy wraz z oddziałem – Muzeum Laurensa Hammonda, zapraszają osoby w wieku 60 + do bezpłatnego zwiedzania ekspozycji w dniach 27-28 września. Oferta stanowi element akcji Weekend seniora z kulturą, organizowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Celem tego przedsięwzięcia jest umożliwienie seniorom z całego kraju skorzystanie z bogatej oferty teatrów, muzeów, galerii i filharmonii.