start
|
mapa
|
szukaj
  Aktualności
Książki naszego dzieciństwa
Wystawa WaKou... co? wernisaż 24 marca 2016, godz. 17:00
Najpiękniejsza Marzanna 2016 roku - GŁOSOWANIE
Warsztaty wykonywania ozdób wielkanocnych
Wesołego Alleluja! Świąteczne kartki pocztowe ze zbiorów Muzeum Zabawek i Zabawy
   Strona główna Muzeum Zbiory Muzeum
Zbiory Muzeum
Zabawki historyczne PDF Drukuj Email
01.10.2007.
jojoZabawki historyczne stanowią najcenniejszy dział zbiorów, niestety najmniej liczny. Najstarszym eksponatem jest niemiecka lalka woskowa z końca XVIII w.
Czytaj całość…
 
Zabawki etnograficzne PDF Drukuj Email
01.10.2007.

konguzego
W zbiorach znajdują się zabawki charakterystyczne dla wszystkich ośrodków zabawkarstwa ludowego w Polsce (koniki, klepaki, gliniaki) oraz eksponaty ludowe z Węgier, Czech i Słowacji. Jest to największy zbiór zabawek ludowych w Polsce. Wszystkie wykonane są
z naturalnych materiałów, przy użyciu dawnych stolarskich narzędzi: "dłuta", "kozika", "kobyłki". Ręcznie zdobione i malowane.

Czytaj całość…
 
Zbiory artystyczne PDF Drukuj Email
01.10.2007.

Muzeum Zabawek i Zabawy posiada bogate zbiory ikonograficzne. Są wśród nich prace twórców naiwnych: Tadeusza Żaka (obrazy olejne), Marianny Wiśnos (akwarele), ale również stare karty pocztowe i fotografie, grafika czy ekslibrisy, przedstawiające zabawy i zabawki dziecięce czy też modę XIX I XX w.

Czytaj całość…
 
Zabawki współczesne PDF Drukuj Email
01.10.2007.

piszczalki
Zbiór Zabawek Współczesnych - obejmuje wyroby, nieistniejących już w większości, polskich spółdzielni zabawkarskich, zakładów produkcyjnych, rzemieślników oraz wyroby firm zagranicznych od lat 60. XX w. Jako jedyni w Polsce mamy zbiory większości spółdzielni zabawkarskich. W tym dziale znajdziemy także zabawki znane współczesnym maluchom: klocki Lego i lalki Barbie, maskotki, pluszaki, gry.

Czytaj całość…
 
Modele PDF Drukuj Email
08.10.2007.

thumb_samolot-model
Kolekcje modelarskie są integralną częścią zbiorów naszej placówki. Zawierają modele latające, pływające i jeżdżące, wykonane z kartonu
i plastiku. Modelarzem może zostać każdy. Tym pracochłonnym hobby zajmują się zarówno małe dzieci, jak i ich dziadkowie.

Czytaj całość…
 
dzieje  
www.muzeumzabawek.eu
 
KALENDARIUM
GALERIA
KONTAKT
  
DLA ZWIEDZAJĄCYCH

MUZEUM ZABAWEK I ZABAWY  ::  www.muzeumzabawek.eu  ::  poczta@muzeumzabawek.eu  ::  zaloguj