start
|
mapa
|
szukaj
  Aktualności
Książki naszego dzieciństwa
Wystawa WaKou... co? wernisaż 24 marca 2016, godz. 17:00
Najpiękniejsza Marzanna 2016 roku - GŁOSOWANIE
Warsztaty wykonywania ozdób wielkanocnych
Wesołego Alleluja! Świąteczne kartki pocztowe ze zbiorów Muzeum Zabawek i Zabawy
   Strona główna Działo się w muzeum... Imprezy Baśnie Herberta
Baśnie Herberta
Wystawa "Baśnie Herberta" PDF Drukuj Email
08.12.2008.

plansza-informacyjna
Dlaczego księżniczka leży twarzą do podłogi? Czy wilk naprawdę lubi oglądać zachód słońca? Dlaczego dróżnik nazywa się 176, a kot ma elektryczny ogon? Jak wieszać krasnoludki nad drzewami i czy na okręcie piraci mogą grać w kręgle? Co można zobaczyć na dnie butelki, a co w gabinecie śmiechu? - odpowiedzi  na te pytania można szukać na wystawie „Baśnie Herberta". Kilkanaście metrowych plansz z fotografiami i reprodukcjami rysunków dziecięcych stanęło na dziedzińcu Muzeum Zabawek i Zabawy. W ten nietypowy -plenerowy sposób prezentowana jest wystawa - efekt cyklu warsztatów realizowanego przez muzeum od września.

Czytaj całość…
 
Herbert - kolejna premiera PDF Drukuj Email
15.10.2008.

sielski
Muzeum Zabawek i Zabawy serdecznie zaprasza na pokaz etiudy teatralnej w reżyserii Andrzeja Kuby Sielskiego. W minispektaklu „W drodze do Zbigniewa Herberta" wystąpią dzieci z grupy teatralnej „Groch z kapustą" ze świetlicy Plus działającej w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 przy ul. Wspólnej w Kielcach. Premiera etiudy-happeningu  odbędzie się w najbliższą sobotę, 18 października o godz. 17 w Sali Konferencyjnej Muzeum Zabawek i Zabawy.

Czytaj całość…
 
Premiera w Muzeum PDF Drukuj Email
10.10.2008.

artman-warsztat
Muzeum Zabawek i Zabawy serdecznie zaprasza na pokaz etiudy teatralnej „Wilk i owieczka" w reżyserii Grzegorza Artmana. W minispektaklu wystąpią gimnazjaliści z  grupy teatralnej z Zespołu Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej. Premiera etiudy odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 13 października o godz. 19 w Sali Konferencyjnej Muzeum Zabawek i Zabawy.

Czytaj całość…
 
Baśnie Herberta PDF Drukuj Email
22.09.2008.

rok_herberta
Proza poetycka Zbigniewa Herberta będzie tematem warsztatów plastycznych i teatralnych organizowanych przez Muzeum Zabawek i Zabawy. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych, które zwykle z twórczością poety jeszcze nie miały kontaktu. Projekt jest dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Herbert.

Czytaj całość…
 
dzieje  
www.muzeumzabawek.eu
 
KALENDARIUM
GALERIA
KONTAKT
  
DLA ZWIEDZAJĄCYCH

MUZEUM ZABAWEK I ZABAWY  ::  www.muzeumzabawek.eu  ::  poczta@muzeumzabawek.eu  ::  zaloguj