start
|
mapa
|
szukaj
  Aktualności
Książki naszego dzieciństwa
Wystawa WaKou... co? wernisaż 24 marca 2016, godz. 17:00
Najpiękniejsza Marzanna 2016 roku - GŁOSOWANIE
Warsztaty wykonywania ozdób wielkanocnych
Wesołego Alleluja! Świąteczne kartki pocztowe ze zbiorów Muzeum Zabawek i Zabawy
   Strona główna Działo się w muzeum... Imprezy Europeade 2014
Europeade 2014

 KORESPONDENCJA Z BIUREM EUROPEADY ODBYWA SIĘ W JĘZYKU POLSKIM EWENTUALNIE ANGIELSKIM

 

 

Europejski Festiwal Miłośników Kultury Ludowej EUROPEADE 2014europeade_51_logo

KIELCE 23-27 lipca 2014

Szanowni Państwo!

W lipcu 2014 roku w Kielcach zagosci największy festiwal Miłośników Kultury Ludowej EUROPEADE.

Europeada to wielka impreza, w której udział bierze kilkaset zespołów ludowych z całej Europy, kilka tysięcy roztańczonych i rozśpiewanych osób zapełniających ulice miasta. Dla zespołów Europeada to święto, interesujące spotkania i możliwość dołączenia do europejskiej społeczności ludowej. Dla mieszkańców festiwalowego miasta, a także dla widzów i dla turystów, Europeada to wielka atrakcja i okazja dla poznania różnych kultur - śpiewu, tańca, strojów regionalnych. Europeada to także szeroka prezentacja różnorodności naszych „małych ojczyzn".

Organizatorem festiwalu jest EUROPEADE Międzynarodowa Organizacja Non-Profit (International Non-Profit Organization, EUROPEADE) z siedzibą główną w Antwerpii (Belgia) przy współpracy z Miastem Kielce, a instytucją prowadzącą projekt w Kielcach jest właśnie Muzeum Zabawek i Zabawy.

       

Informacje na temat festiwalu i zasad udziału w wydarzeniu, znajdziecie Państwo na stronie:
www.europeade2014.kielce.eu

 

Zapraszamy także do odwiedzenia europejskiej strony internetowej festiwalu:
www.europeade.euJak otrzymać zaproszenie na Ceremonię Otwarcia, Wieczór Chórów i koncert zamykacjący festiwal PDF Drukuj Email
18.07.2014.
Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe wydarzenia, jakimi będzie Ceremonia Otwarcia Europady w amfiteatrze na Kadzielni (czwartek 24 lipca godz. 19), Wieczór Chórów (piątek 25 lipca godz 19 w Kieleckim Centrum Kultury) i na zakończenie Festiwalu - Ceremonia Zamknięcia (Kadzielnia,
niedziela 27 lipca godz. 15)! Ponieważ ideą Festiwalu Europeada jest szeroko rozumiana otwartość, dlatego na wszystkie imprezy plenerowe wstęp jest wolny. Jednocześnie, z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, na niektóre występy wstęp będzie na podstawie zaproszeń lub wejściówek.
Podczas dwóch koncertów na Kadzielni (Otwarcie i Zamknięcie), widownia zostanie podzielona na trzy sektory. Pierwszy z nich to sektor uczestników (wstęp za okazaniem identyfikatora), sektor VIP (wstęp za zaproszeniami) oraz największy - sektor dla publiczności: Kielczan i turystów! Wejściówki do tego sektora będą rozdawane bezpośrednio przed koncertem przez wolontariuszy. Zatem w celu zapewnienia sobie miejsca, zachęcamy do wcześniejszego przybycia.
Z kolei zaproszenia na piątkowy Wieczór Chórów będą dystrybuowane poprzez Radio Kielce i Echo Dnia, bilety można także odebrać w Biurze Obsługi Urzędu Miasta (w Rynku), w kasie Muzeum Zabawek i Zabawy (pl. Wolności 2) oraz - przed samym koncertem w kasie KCK. Zapraszamy!
 
Ogłoszenie o konkursie na CIASTKO EUROPEADY PDF Drukuj Email
23.04.2014.
europeade_51

Ogłoszenie o konkursie na CIASTKO EUROPEADY

 

Data obowiązywania

22.04.2014 - 08.05.2014

 

Dyrektor Muzeum Zabawek i Zabawy

w związku z organizacją festiwalu Europeada 2014 w Kielcach, ogłasza konkurs na CIASTKO EUROPEADY.

Celem konkursu jest stworzenie nowego produktu - ciastka kojarzonego z 51 edycją Festiwalu Europeada, a następnie wprowadzenia ciastka do sprzedaży w lipcu 2014 r.

Nagrodą w konkursie jest udzielenie przez Muzeum nieodpłatnej licencji na posługiwanie się nazwą i logo Europeady w Kielcach poprzez zamieszczenie tych elementów na ciastkach a także wsparcie promocyjne dla zwycięskiego produktu.

 

Regulamin Konkursu
Czytaj całość…
 
Europeade 2014 PDF Drukuj Email
16.10.2013.

Trzy tysiące artystów wystąpi na festiwalu Europeada w Kielcach!

 

Już ponad trzy tysiące tancerzy, śpiewaków i muzyków zgłosiło swój udział
w Europeadzie, która odbędzie się w dniach 23-28 lipca 2014 r. w Kielcach.

 

Europeada to Festiwal Miłośników Kultury Ludowej, która - jak obserwujemy - jest coraz bardziej modna, zarówno w Polsce jak i za granicą.

To prawda. Obok trendów kierujących nas w stronę globalizacji, obecnie pojawiają się bardzo silne tendencje powrotu do korzeni - mówi koordynator festiwalu Europeada, Marta Szczecińska - Na co dzień poszukujemy tradycyjnych potraw i produktów, interesujemy sztuką ludową oraz rękodziełem i oczywiście słuchamy muzyki folkowej!

To dlatego każda edycja Europeady - festiwalu wywodzącego się z Belgii, a co roku goszczącego w innym państwie - jest wielką atrakcją, przyciąga liczne zespoły ludowe z całej Europy oraz tysiące widzów i turystów.

Do polskiej edycji Europeady zgłosiło się już ponad trzy tysiące osób, choć jak deklaruje Marta Szczecińska - Jesteśmy w stanie przyjąć nawet cztery, pięć tysięcy artystów.

Wśród zgłoszonych są zespoły m. in. z Belgii, Niemiec, Estonii, Hiszpanii, Francji, Węgier, Skandynawii i oczywiście z Polski.

Podczas Europeady w Kielcach, całe miasto będzie żyło muzyką, tańcem i śpiewem! - w ścisłym centrum zostanie ustawionych aż jedenaście scen i platform, będą także spektakularne koncerty w amfiteatrze Kadzielnia i koncert polski na miejskim rynku. W trakcie Europeady goście z kraju i zagranicy będą mogli także kupić produkty regionalne i tradycyjne.

Europeada to dla nas bardzo poważne wyzwanie, ale i okazja do promocji naszego miasta. To oczywiście trudne logistycznie przedsięwzięcie, choćby sama organizacja noclegów, wyżywienia i zapewnienie bezpieczeństwa, ale nie mam wątpliwości, że sobie z tym poradzimy. - mówi Prezydent Kielc, Wojciech Lubawski - Jestem pewny, że Kielce znowu zadziwią i zachwycą tych, którzy tu przyjadą!


Czytaj całość…
 
dzieje  
www.muzeumzabawek.eu
 
KALENDARIUM
GALERIA
KONTAKT
  
DLA ZWIEDZAJĄCYCH

MUZEUM ZABAWEK I ZABAWY  ::  www.muzeumzabawek.eu  ::  poczta@muzeumzabawek.eu  ::  zaloguj